Tel: +90 0216 576 64 10

  

DUYURU & HABERLER

"İnşaat sektörü ekonomide vazgeçilmez"

  • 16 Kasım 2015 Pazartesi

(İHA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) 33. ve 49. Meslek Komitesi’nin katkılarıyla ‘İnşaat Sektöründe Vergilendirme’ konulu toplantı yapıldı. BTSO merkez binasındaki programa BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan, Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş, Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez ve inşaat sektörü temsilcileri katıldı. Umutkan, inşaat sektörünün sahip olduğu iş hacmiyle dünya ekonomisinin yaklaşık yüzde 13’ünü oluşturduğunu söyledi. Dünyada 2020 yılında inşaat sektörünün iş hacminin, yüzde 70’lik bir büyüme ile 12,7 trilyon dolara ulaşacağının tahmin edildiğini söyleyen Umutkan, inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden birisi olduğunu anlattı.

“MİLLİ GELİRİN YÜZDE 6’SINI OLUŞTURUYOR”
Şakir Umutkan, milli gelirin yüzde 6’sini oluşturan ve 1,9 milyon kişiye iş sağlayan, 100’ün üzerinde sanayi ve hizmet sektörünün ana müşterisi konumunda olan inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinde vazgeçilmez bir yere sahip olduğunu kaydetti. Sektörün son 10 yılda büyük bir ivme kazandığını anlatan Umutkan, “Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olarak sektörümüzün sorunlarına ve gelişimine büyük önem veriyoruz. Komitelerimizin ve konseyimizin yoğun çalışmaları doğrultusunda Bursa’da önümüzdeki aylarda yoğun bir katılım ve farklı bir bakışla inşaat zirvesi düzenlemeyi hedefliyoruz. Sektörümüzün üretim ve hizmet kalitesini uluslararası standartlara yükseltmek, yenilikçi anlayışla arz ve talebi yüksek katma değerli ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşturmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“BİLGİMİZİ İŞ DÜNYASI İLE PAYLAŞMAK İSTİYORUZ”
Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş, toplantının inşaat sektörü için büyük önem taşıdığını belirterek, “Gelir idaresi olarak bu toplantıların düzenlenmesinden memnuniyet duyuyoruz. Biz prensip olarak kendi bünyemizde ürettiğimiz bilgiyi iş dünyası temsilcileriyle paylaşmak istiyoruz. Ayrıca sizlerin görüşleriniz de bizim için önemli. Şimdiye kadar yüzlerce programa imza atan BTSO’ya teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu

Açılış konuşmalarının ardından panele geçildi. 33. Meslek Komitesi Başkanı Muzaffer Koyuncu moderatörlüğündeki panelde; BTSO İnşaat Konseyi Başkanı Ekrem Algül, Gelir İdaresi Grup Başkanı Muhammet Ali Ayaz, Gelir İdaresi Grup Başkanı Fazıl Boyraz, Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı Grup Müdürü Nazmi Saraçoğlu ve Yeminli Mali Müşavir İbrahim Değirmenci sunum gerçekleştirdi. Uzmanlar, programın son bölümünde ise sektör temsilcilerinin meslekleri ile ilgili merak ettiği soruları cevapladı.


Mail List

Lütfen a?a?ydaki formu doldurarak mail listimize üye olunuz.

Mail adresleri sadece Akademik Yn?aat datasynda tutulacak, Payla?ylmayacaktyr.

Twitter
İLETİşİM
  • Adres 1: İçerenköy Mah. Karaman Çiftlik Yolu. Özlü Apt. No: 42 Daire: 7 Ataşehir / İSTANBUL
  • Tel: +90 0216 576 64 10 
  • Email: info@traficlineturkiye.com
  • Pazartesi - Cuma: 9:00 am - 10:00 pm
    Cumartesi - Pazar: Kapalı
İletiŞim Formu

© 2014. «TraficLine». Her hakkı saklıdır.